Lietuvos žolės riedulio čempionato B divizione debiutavo Armėnijos verslininko įsteigtas klubas.

Šį savaitgalį startuoja Lietuvos vyrų (4 komandos) ir moterų (6) žolės riedulio aukščiausiosios lygos čempionatas. Jis finišuos tiktai kitų metų birželio mėnesį.

Prieš savaitę Vilniaus “Žemynos” gimnazijos sintetinės dangos žolės riedulio stadione prasidėjo Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionato B diviziono, kuriame dalyvauja šešios komandos, pirmo rato varžybos.

Čempionatų medalių sieka Šiaulių SM „Klevo“, Vilniaus SŽK „Žuvėdros-Tauro 2“, Širvintų SM, Vilniaus r. SM, Kauno ŽRSK „Veršvų“ ir Alytaus r. Daugų „Nanseno” klubo komandos. Pastarosios dvi - pirmenybių debiutantės.

Bene didžiausia pirmo turo intriga buvo klausimas, kaip čempionate seksis ką tiktai suburtam Daugų „Nanseno” klubo vyrų komandai, kurią treniruoja futbolo treneris Sigitas Junevičius. Pasak Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidento Leonardo Čaikausko, “Nanseno” klubas, atrodo, nebus popierinis. Susibūrė apie 20 vaikinų, kurie per savaitę du tris kartus žaidžia žolės riedulį. Šia sporto šaka susidomėjo ir 11 mergaičių, kurios treniruojasi kartu su vaikinais ir turi ambicijų kitais metais debiutuoti šalies čempionate.

“Klubo prezidentas verslininkas Hračas Petrosianas įgyvendino savo svajonę ir subūrė žolės riedulio komandą. Dabar Daugų jaunimas turi kuo užsiimti, jų laisvalaikis tapo veržlesnis ir įdomesnis. Spalio 3 d. Daugų vaikinų ir merginų komandos nori atvykti į Vilnių ir sužaisti draugiškas rungtynes su Vilniaus SŽK „Žuvėdros-Tauro 2“ klubu”, - sakė L. Čaikauskas.

Tiesa, daugiškiams debiutas nebuvo sėkmingas - jie pralaimėjo abejas rungtynes: “Žuvėdrai-Taurui 2” 0:6 ir Kauno ŽRSK „Veršvai“ 2:5. Gerai fiziškai pasirengę daugiškiai pirmą kartą žaidė ant sintetinės dangos, prie kurios jiems buvo sunku priprasti.

Per rungtynių su Kauno “Veršvais” antrą kėlinį daugiškiams pavyko pasiekti du pirmuosius įvarčius “Nanseno” klubo istorijoje.

“Mes, žolės riedulio specialistai, neabejojame, kad šita komnda tobulės per kiekvienas čempionato rungtynes. Daugiškiai turi puikų vartininką, žaidėjai yra atletiški, greiti ir ištvermingi”, - įsitikinęs L. Čaikauskas.

“Nanseno” klubo prezidentas, Maskvoje gyvenantis Armėnijos nusipelnęs žolės riedulio treneris, verslininkas H. Petrosianas teigė, kad jis komandos debiutu yra patenkintas.

“Kai mes Leninakane 1983 metais pirmą sykį subūrėme žolės riedulio vyrų komandą ir nuvykome į varžybas Jerevane, mūsų debiutas buvo tragiškas – jų komandai pralaimėjome 0:8, tačiau dar po metų mes jau nugalėjome 2:0. Kai dabar mano suburtas “Nanseno” klubas debiutavo Lietuvos B diviziono čempionate labiausiai bijojau, kad komanda pirmųjų rungtynių nepralaimėtų 0:8 ir nepalūžtų psichologiškai”, - sakė H. Petrosianas.

Klubo prezidentas pasidžiaugė, kad jam Dauguose nebuvo sunku įkurti naują klubą, čia svariai padeda Daugų technologijų ir verslo mokykla, kuri skiria autobusiuką nuvykti į varžybas. Prezidento planuose – kitąmet Daugų žolės riedulininkų išvyka į Armėniją, kur jie sužaistų keletą draugiškų rungtynių, o vėliau ir armėnai atvyktų į Dzūkiją.

Pirmą B diziviono savaitgalį taip pat užfiksuoti tokie rezultatai: Vilniaus r. SM – Kauno ŽRSK „Veršvai“ 3:3, Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras 2“ – Vilniaus r. SM 0:0.

Startavo ir Lietuvos moterų B diviziono žolės riedulio čempionatas, kuriame žaidžia Širvintų „Inta“, Kauno „Tauras-Veršvai“, Šiaulių ŽRK „Šiauliai-Klevas“ ir Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras 2“.

Pirmieji rezultatai: SŽK „Žuvėdra-Tauras 2“ – „Tauras-Veršvai“ 2:2, „Tauras-Veršvai“ – SŽK „Žuvėdra-Tauras 2“ 2:1.Marytė Marcinkevičiūtė


Šį straipsnį galite rasti:
www.sportas.info/naujienos/18473-pirmieji_nanseno_klubo_ivarciai.html