Spausdinti
Vilniuje prasidėjo 2014 metų Lietuvos žolės riedulio uždarų patalpų moterų čempionatas. Pirmąją turnyro dieną istorinę pergalę iškovojo Vilniaus „Žuvėdros-Tauro“ riedulininkės, pirmą kartą klubo istorijoje per nacionalinio čempionato rungtynes palaužusios iš patyrusių žaidėjų sudarytą Vilniaus „HFTC-Tauro“ ekipą - 4:3 (2:2).

Atkakliose rungtynėse pirmos 11 min. pasižymėjo „HFTC-Tauro“ žaidėjos, tačiau prieš pertrauką rezultatas buvo lygos 2:2.

27 min. po mažojo kampinio Ugnė Chmeliauskaitė išvedė „Žuvėdrą-Taurą“ į priekį, o 35 min. Giedrė Kvilonaitė padidino komandos pranašumą iki 2 įvarčių.

Tuomet „HFTC-Tauras“ metėsi gelbėti rungtynes ir 38 min. Kristina Poškutė sumažino atsilikimą iki minimumo. Per likusį laiką „HFTC-Tauras“ toliau atakavo, uždirbo mažąjį kampinį, bet išsigelbėti nuo pralaimėjimo nesugebėjo.

Per dar vienas labai įdomias rungtynes Šiaulių SM „Klevas-Joma“ nusileido „Kelmei“ 4:6, nors po pirmojo kėlinio pirmavo 3:1. Įspūdingai per šias rungtynes pasirodė Kelmės komandos žaidėja Kamilė Jankūnaitė. Ji pelnė pirmąjį savo ekipos įvartį, o antrojo pradžioje dar dviem taikliais smūgiais (23 ir 26 min.) išlygino rezultatą.

Šiaulietės 33 min. atsakė įvarčiu ir trumpam susigrąžino persvarą, bet 34 ir 35 min. dar du įvarčius įmušė K. Jankūnaitė. Dar po minutės tašką rungtynėse padėjo „Kelmės“ žaidėja Rimantė Andrulytė.

Tvirta čempionato lydere jau pirmąją dieną tapo daugkartinė Lietuvos čempionė - Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“. Šiaulietės ilgametes principines varžoves - „HFTC-Taurą“ - nugalėjo net 12:3 (7:2), o „Žuvėdrą-Taurą“ - 8:1 (3:0).

Rezultatyviausia čempionato žaidėja tapo „Gintros-Strektės-Universiteto“ narė Dovilė Kuklienė, jau pirmąją dieną kamuoliuką į varžovių vartus pasiuntusi 10 kartų.

Lietuvos čempionato pirmosios kovos buvo viena pagrindinių mūsų nacionalinės komandos repeticijų prieš sausio 24-26 dienomis Šiaulių arenoje vyksiantį Europos II diviziono čempionatą. Lietuvos rinktinei keliamas tikslas patekti į šio čempionato geriausiųjų ketvertą ir kovoti dėl kelialapio į I divizioną.

Visi pirmosios čempionato  dienos rezultatai

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ – Vilniaus „HFTC-Tauras“ 4:3 (2:2)
Šiaulių SM „Klevas-Joma“ – „Kelmė“ 4:6 (3:1)
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ – Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ 8:1 (3:0)
Širvintų „Inta“ – „Kelmė“ 1:2 (0:1)
Vilniaus „HFTC-Tauras“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ 3:12 (2:7)
Šiaulių SM „Klevas-Joma“ – Širvintų „Inta“ 2:5 (2:3)

4 įvarčiai: Donata Grigienė („Gintra-Strektė-Universitetas“);
3 įvarčiai: Benita Norvaišaitė („Klevas-Joma“), Rimantė Butkevičiūtė („Klevas-Joma“), Erlanda Nomeikaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“);
2 įvarčiai: Kristina Poškutė („HFTC-Tauras“), Rimantė Andrulytė („Kelmė“), Jovita Banevičiūtė („Žuvėdra-Tauras“), Ugnė Chmeliauskaitė („Žuvėdra-Tauras“);
1 įvartis: Giedrė Kvilonaitė („Žuvėdra-Tauras“), Raminta Žukaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“), Monika Vilkaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“), Virginija Čaikauskienė („HFTC-Tauras“), Aušra Janutaitė („HFTC-Tauras“), Alma Balkaitytė („HFTC-Tauras“), Ingrida Grinytė („Inta“).

Įspėjimai

Žaliosios kortelės: Aušra Janutaitė („HFTC-Tauras“), Ingrida Grinytė („Inta“) - po 1.