Lietuvos moterų rinktinei nepavyko pergale pradėti 2014 metų Europos uždarų patalpų riedulio II diviziono čempionato Šiauliuose. Per pirmąsias rungtynes mūsiškės nusileido belgėms 1:4 (0:1).

Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko visiškai lygi kova, iniciatyva daugiau priklausė Lietuvos komandai. Deja, mūsiškėms trūko tikslumo, visos komandos ir žiūrovų pasipiktinimą sukelė ir keletas abejotinų teisėjų sprendimų.

Itin didelės aistros užvirė paskutinę kėlinio minutę, kai Lietuvos komanda mušė mažąjį kampinį. Po mūsų žaidėjos metimo Belgijos riedulininkė savo komandą nuo įvarčio išgelbėjo ranka! Deja, teisėjos šio taisyklių pažeidimo neužfiksavo.

Ir jau atsakomojoje viešnių atakoje praleidome įvartį. Iki kėlinio pabaigos tebuvo likusios 5 sekundės.

Antrojo kėlinio pradžioje mūsų komanda privalėjo užvaldyti padėtį aikštėje, tačiau viskas susiklostė priešingai. Per keletą minučių buvo praleisti 3 įvarčiai ir skirtumas išaugo iki 0:4.

Vis dėlto Lietuvos rinktinė nenuleido rankų ir kovojo iki paskutinių sekundžių. Vartininkę pradėta keisti penktąja aikštės žaidėja ir tai leido kurti nuolatinį pavojų prie Belgijos komandos vartų. Viena tokia ataka baigėsi puikiu perdavimu iš aikštės krašto, o prie vartų varžovę aplenkusi Dovilė Kuklienė griūdama pelnė įvartį – 1:4.

Deja, per likusias 5 minutes mūsiškėms daugiau pasiekti nepavyko.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Vaidotas Vaičeliūnas po rungtynių sakė, kad liko patenkintas komandos žaidimu tik per paskutiniąsias 10 minučių:

„Sunku kalbėti po pralaimėjimo. Šį kartą mums labai trūko sėkmės. Turėjome puikią progą esant rezultatui 0:0, bet teisėjos nepastebėjo, kad belgės sustabdė į vartus skriejantį kamuoliuką kūnu. Po to epizodo dar ir praleidome įvartį.

Dar viena puikia proga nepasinaudojo D. Kuklienė, o belgės klaidų neatleido.

Bandėme gelbėtis, spaudėme varžoves, stengėmės pakeisti rezultatą, bet jau buvo vėlu. Mūsų komandos žaidimu tik per tas 10 minučių ir esu patenkintas.

Negerai treneriui kalbėti apie teisėjus, bet šį kartą manau, kad 2 jų klaidos turėjo didelės įtakos galutiniam rezultatui.

Turime toliau žaisti iš visų jėgų, rizikuoti ir siekti pergalių per kitas rungtynes.“

Antrąsias rungtynes Lietuvos rinktinė šiandien 19 val. žais su Šveicarijos ekipa.

Visus turnyro rezultatus rasite tinklalapyje http://lithuania2014.zoles-riedulys.lt/