Lietuvos moterų rinktinė Šiauliuose vykstančiame Europos uždarų patalpų riedulio II diviziono čempionate patyrė antrą pralaimėjimą. Dėl 5-8 vietų kovojančioje grupėje mūsiškės nusileido Rusijos ekipai 5:7 (3:3).

Rungtynių pradžia mūsų ekipai nežadėjo nieko blogo. Jau pirmoji ataka baigėsi Donatos Grigienės įvarčiu. Varžovės po minutės atsakė savo įvarčiu, bet 5-ąją minutę pasižymėjo Dovilė Kuklienė, o 14-ąją po mažojo kampinio - Erlanda Nomeikaitė.

Atrodė, kad Lietuvos rinktinė netrukus dar labiau nutols, tačiau mūsiškių žaidimas visiškai subyrėjo. Lietuvos riedulininkės pradėjo neatleistinai klysti ir rusės dar prieš didžiąją pertrauką išlygino rezultatą - 3:3.

Vos prasidėjus antrajame kėliniui D. Kuklienė sugrąžino Lietuvos rinktinei pranašumą, bet savo žaidimo komanda taip ir nesurado. Tuo pasinaudojusios Rusijos riedulininkės per 10 min. pelnė 3 įvarčius ir 35-ąją min. jau jos buvo priekyje 6:4.

36 min. E. Nomeikatė dar kartą pasinaudojo mažuoju kampiniu ir sugrąžino mūsų ekipai viltį išsigelbėti. Deja, mūsiškėms daugiau įvarčių pelnyti nepavyko, o visas viltis sudaužė 39 min. praleistas dar vienas įvartis.

„Rusijos rinktinė labai gerai pasirengusi fiziškai, jos žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis vis gerėja, - po mačo kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Vaidotas Vaičeliūnas. - Negalime sakyti, kad mūsų žaidimas blogėja, jis taip pat gerėja. Tačiau kartais pritrūksta atidumo, kartais sėkmės, paskubame ir mus varžovės baudžia. Manau, buvome verti lygiųjų, bet tos nelemtos klaidelės, kokių mūsų gynėjos paprastai nedaro, neleido sužaisti geriau.“

Europos čempionatą Lietuvos riedulininkės užbaigs sekmadienį 10.30 val. rungtynėmis su Slovakijos ekipa.

Per kitas dėl išlikimo kovojančios grupės šios dienos rungtynes Velsas nuglėjo Slovakiją 5:1 (1:1). Dabar grupėje Rusija turi 6 taškus, Lietuva ir Velsas - po 3, Slovakija - 0.

Vietas II divizione išsaugos dvi geriausios grupės komandos. Mūsų komanda, net ir įveikusi Slovakiją, liktų grupėje trečia, jei Velso komanda rytoj įveiktų Rusijos ekipą 1 arba 2 įvarčių skirtumu.

Visi turnyro rezultatai ir lentelės: http://lithuania2014.zoles-riedulys.lt/?page_id=14