Lietuvos moterų rinktinė Europos uždarų patalpų riedulio II diviziono čempionatą užbaigė pergale prieš Slovakiją rezultatu 11:0 (5:0). Ši pergalė užtikrino mūsų komandai išlikimą II divizione.

Čempionate nė vieno taško taip ir nesurinkusios slovakės aktyviau mūsų komandai priešinosi tik keletą minučių. Netrukus mūsų komanda pradėjo kurti vieną gerą progą įvarčiui pelnyti po kitos, trūko tik tikslumo - kartą varžoves išgelbėjo virpstas, nors mūsų žaidėjai tereikėjo iš poros metrų pataikyti į tuščius vartus.

Vis dėlto 7-ąją min. Erlanda Nomeikaitė po mažojo kampinio pralaužė ledus. Vėliau ši Lietuvos rinktinės gynėja po mažųjų kampinių kamuoliuką į Slovakijos rinktinės vartus pasiuntė dar 4 kartus.

Kitus mūsų ekipos įvarčius pelnė Ugnė Chmeliauskaitė (2), Donata Grigienė, Dovilė Kuklienė, Ramūnė Petrauskaitė ir Kristina Poškutė.

„Šios rungtynės mums buvo svarbios, reikėjo laimėti 7 įvarčių skirtumu, - po mačo kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Vaidotas Vaičeliūnas. - Merginoms to nesakėme, bet po rungtynių jos pripažino, kad ir pačios tai žinojo. Buvo jaudulio, todėl iš pradžių kiek nesisekė - net į tuščius vartus nepataikėme. Tačiau po truputį viskas stojo į savo vietas.

Pasirodymą visame čempionate vertinu neigiamai, nes nepavyko įgyvendinti užduoties patekti į geriausiųjų ketvertuką. Guodžia tik tai, kad su kiekvienomis rungtynėmis žaidėme vis geriau.

Geresnio rezultato neleido pasiekti banguotas žaidimas. Kai gerai gynėmės, nesisekė pulti. Kai puolimas sekėsi, klydo gynėjos. Taip ir nepatekome į pirmajį ketvertuką.

Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie padėjo komandai, žiūrovams, kurie aktyviai palaikė per visas rungtynes. Ši Lietuvos rinktinė yra gera, perspektyvi, viskas jai dar prieš akis. Reikia tik dirbti.“

Per kitas dėl išlikimo II divizione kovojusios grupės rungtynes Rusija nugalėjo Velsą 3:2 (3:0).

Galutinėje čempionato įskaitoje rusės užėmė penktąją vietą, lietuvaitės - šeštąją, velsietės - septintąją, slovakės - aštuntąją. Velso ir Slovakijos rinktinės iškrito į III divizioną.

Visi turnyro rezultatai ir lentelės: http://lithuania2014.zoles-riedulys.lt/