Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė per Dubline vykstančias Pasaulio lygos atrankos II etapo varžybas pagaliau pralaužė varžovių gynybą. Per mačą su Baltarusijos rinktine mūsiškės du kartus lygino rezultatą (pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 3:3 (0:1, 0:1, 2:1, 0:0)), bet po baudinių serijos (1:4) vis dėlto turėjo pripažinti varžovių pranašumą.

Ramina Žukaitė (FIH nuotr.)

Baltarusės po 2 kėlinių pirmavo 2:0 (10 min. pasižymėjo Maryna Pakhanava, o 22 - Sviatlana Bahuševič), tačiau trečiajame mūsų riedulininkės sugrąžino pusiausvyrą. 37 min. rezultatą sušvelnino Samanta Jakovlevaitė, o 37 min. po mažojo kampinio išlygino Simona Grubliauskaitė.

Vis dėlto jau 41 min. varžovės taip pat gavo teisę atlikti mažąjį kampinį ir Krestsina Papkova sugrąžino savo ekipai pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje žaliąją kortelę prieš save išvydo Erlanda Nomeikaitė, tačiau 55 min. pati E. Nomeikaitė sugebėjo rezultatą dar kartą išlyginti.

58 min. geltonąja kortele buvo nubausta baltarusė Hanna Zabrotskaya, bet kiekybine persvara Lietuvos rinktinei pasinaudoti nepavyko.

Deja, baudinių serijoje mūsų komandos viltys nugalėti išblėso gana greitai. Pirmieji trys varžovių bandymai buvo sėkmingi, o Jūratei Juodytei ir Ramūnei Petrauskaitei nepavyko įveikti baltarusių vartininkės. S. Jakovlevaitė netrukus pelnė įvartį, bet jau kitu metimu Baltarusijos rinktinė įgijo nesunaikinamą pranašumą ir šventė pergalę.

RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Už pralaimėjimą baudinių serijoje Lietuvos rinktinė pelnė pirmąjį savo tašką turnyre, bet vis tiek liks B grupės dugne. Jau dabar aišku, kad turnyro ketvirtfinalyje mūsų ekipos varžovėmis bus varžybų šeimininkės airės.

Šis ketvirtinalio mačas bus žaidžiamas kovo 19-ąją. Pagal išankstinį planą jis numatytas 12.30 val., bet dėl šeimininkių ekipos tikriausiai bus perkeltas į vakarą.