2015 metų Europos žolės riedulio Čempionų taurės turnyruose šeštadienį pergalę iškovo tik viena iš keturių Lietuvos komandų.


„Ardas-Rudamina“ rungtynes su graikais baigė lygiosiomis 3:3, o širvintiškius nugalėjo 4:2 (E. Rajecko nuotr.).

Vyrų čempionų taurės V diviziono (EuroHockey Club Champions Challenge III) čempionato antroji diena Zagrebe (Kroatija) itin anksti prasidėjo Vilniaus „Ardui-Rudaminai“. Sostinės ekipai ankstyvą rytą teko žaisti antrąjį vakar dėl lietaus nutrauktų rungtynių su Graikijos „Napeos Apollon“ kėlinį.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 2:2, o komandas ir šiandien merkė lietus. Penktadienį pirmuosius du įvarčius pelnė graikai, o šį kartą 51 min. Robertas Voitechovskis po mažojo kampinio išvedė lietuvius į priekį. Vis dėlto 66 min. varžovai taip pat po mažojo kampinio išlygino rezultatą. Rungtynės taip ir baigėsi - 3:3.

Vakare „Ardui-Rudaminai“ teko žengti į lietuvišką dvikovą su Širvintų „Inta-Baltic Champignons“. Paaiškėjo, kad didesnis poilsio laikas Širvintų komandai pranašumo nesuteikė. „Ardo-Rudaminos“ legionieriai iš Baltarusijos Vladislavas Kočkinas (16 min.) ir Aleksandras Čuchajus (24) dviem taikliais smūgiais greitai sukrovė vilniečiams solidžią persvarą.

Vis dėlto 32 min. „Inta-Baltic Champignons“ pelnė teisę mušti 7 metrų baudinį ir komandos kapitonas Giedrius Gridziuška sušvelnino skirtumą. 38 min. jau iš žaidimo pasižymėjo Tomas Lakštauskas ir rezultatas tapo lygus.

Tuomet darbo vėl ėmėsi „Ardo-Rudaminos“ legionieriai. 43 min. V. Kočkinas sugrąžino vilniečiams pranašumą, o 54 min. Jevhenijus Khursas padėjo rungtynėse tašką - 4:2.

Merinjako mieste Prancūzijoje šiandien į kovą stojo stipriausia Lietuvos moterų žolės riedulio komanda - Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“. Čempionių taurės IV diviziono (EuroHockey Club Champions Challenge II) čempionato A grupėje šiaulietės susitiko su Škotijos „Grove Menzieshill“ ekipa, kuri penktadienį net 8:0 sutriuškino turkų „Highway Hockey“ riedulininkes. Šį kartą po atkaklios kovos pergalę rezultatu 2:1 (2:1) taip pat šventė škotės.

Varžovės pasižymėjo jau 3 min., tačiau 20 min. Samanta Jakovlevaitė rezultatą išlygino. Vis dėlto dar vienas įvartis į „Gintros-Strektės-Universiteto“ vartus krito 29 min.

Sekmadienį šiaulietės susitiks su Turkijos riedulininkėmis, o šių rungtynių laimėtojoms atiteks kelialapis į pusfinalį.

Čempionių taurės V diviziono (EuroHockey Club Champions Challenge III) čempionate Prahoje (Čekija) tapo aišku, kad Vilniaus „HFTC-Tauro“ merginos į pusfinalį nepateks ir dėl kelialapio į aukštesnį divizioną nekovos. Vilnietės šiandien susitiko su kita Turkijos komanda „Kecioren Baglum“ ir apmaudžiai pralaimėjo jai 2:3 (2:3).

Po dviejų labai greitų Kristinos Poškutės įvarčių 1 ir 8 min. „HFTC-Tauras“ pirmavo 2:0, tačiau varžovės dar pirmojoje rungtynių pusėje rezultatą persvėrė savo naudai ir išsaugojo jį iki mačo pabaigos.

B grupės varžybas vilnietės užbaigs rungtynėmis su graikų „Imittos“ merginomis, kurios turkėms pralaimėjo net 0:12, o šiandien nusileido Gibraltaro „Eagles“ 0:5.

RUNGTYNIŲ STATISTIKA

Vilniaus „Ardas-Rudamina“ - „Apollon“ 3:3 (2:2)
Įvarčiai: 0:1 R. Asflordas (12 iš mk), 0:2 E. Goultidis (15), 1:2 D. Chachaluška (22), 2:2 V. Rincevičius (28), 3:2 R. Voitechovskis (51 iš mk), 3:3 G. Artinas (66 iš mk).
Žaliosios kortelės: R. Asflordas (22; „Napeos Apollon“), M. Douro (52; „Napeos Apollon“), I. Kleiotis (54; „Napeos Apollon“), G. Artinas (56; „Napeos Apollon“).
Geltonosios kortelės: D. Gkomozias (59; „Napeos Apollon“), J. Khursas (60; „Ardas-Rudamina“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ - Vilniaus „Ardas-Rudamina“ 2:4 (1:2)

Įvarčiai: 0:1 V. Kočkinas (16), 0:2 A. Čuchajus (24), 1:2 G. Gridziuška (32 iš 7m), 2:2 T. Lakštauskas (38), 2:3 V. Kočkinas (43), 2:4 J. Khursas (54).
Žaliosios kortelės: A. Bilotas (6; „Inta-Baltic Champignons“), J. Khursas (40; „Ardas-Rudamina“), G. Adomavičius (45; „Inta-Baltic Champignons“)
Geltonoji kortelė: A. Kušlevičius (54; „Ardas-Rudamina“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ - „Grove Menzieshill“ 1:2 (1:2)
Įvarčiai: 0:1 A. Brodie (3), 1:1 S. Jakovlevaitė (20), 1:2 L. Carroll (29 iš mk).
Žaliosios kortelės: S. Jakovlevaitė (30; „Gintra-Strektė-Universitetas“), E. Nomeikaitė (39; „Gintra-Strektė-Universitetas“)
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

„Kecioren Baglum“ - Vilniaus „HFTC-Tauras“ 2:3 (2:3)
Įvarčiai: 0:1 K. Poškutė (1), 0:2 K. Poškutė (8), 1:2 P. Kucukkoc (21), 2:2 P. Kucukkoc (26), 3:2 L. Ozturk (35 iš mk).
Žalioji kortelė: S. Alpakan (49; „Kecioren Baglum“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

TURNYRO ZAGREBE TINKLALAPIS
TURNYRO MERINJNAKE TINKLALAPIS
TURNYRO PRAHOJE TINKLALAPIS