Visi Lietuvos žolės riedulio klubai, dalyvaujantys šių metų Europos čempionų taurės turnyruose, sekmadienį iškovojo pergales.

Lietuvos čempionės Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ merginos šiandien per Čempionių taurės IV diviziono (EuroHockey Club Champions Challenge II) čempionato A grupės antrąsias rungtynes palaužė turkų „Highway Hockey“ riedulininkes rezultatu 2:1 (0:1).

Turkijos komanda prieš tai pralaimėjo Škotijos „Grove Menzieshill“ net 0:8, o Lietuvos ir Škotijos ekipų dvikova po atkaklios kovos baigėsi škočių  pergale rezultatu 2:1. Tikėtasi, kad Turkijos komanda taps lengvu šiauliečių grobiu, tačiau taip nenutiko.

28 min. Oyku Yaldiz išvedė savo komandą į priekį, o „Gintrai-Strektei-Universitetui“ labai ilgai nesisekė net išlyginti rezultato. Apversti padėtį aukštyn kojomis pavyko tik per žaidimo paskutiniąsias 5 minutes. 66 min. po mažojo kampinio Gintarė Skačkauskaitė rezultatą išlygino, o 70 min. Samanta Jakovlevaitė išplėšė savo ekipai pergalę.

Šis rezultatas leido šiaulietėms A grupėje užimti antrąją vietą ir pirmadienį per rungtynes su „Lille“ kautis dėl kelialapio į aukštesnį divizioną. Lilio ekipa B grupėje laimėjo visas trejas žaistas rungtynes, jos įmuštų ir praleistų įvarčių santykis yra 13:2.

Jau šeštadienį buvo aišku, kad Vilniaus „HFTC-Tauro“ merginoms prasibrauti į Čempionių taurės V diviziono (EuroHockey Club Champions Challenge III) čempionato Prahoje (Čekija) pusfinalį nepavyks. Turnyro B grupės varžybas vilnietės užbaigė dvikova su absoliučia autsaidere graikų „Imittos“ ir sutriuškino ją net 13:0 (5:0). Prie šios pergalės net 5 įvarčiais prisidėjo Kristina Poškutė.

„HFTC-Tauras“ B grupėje užėmė trečiąją vietą ir pasirodymą turnyre pirmadienį užbaigs rungtynėmis su Švedijos „Nacka“, kuri pralaimėjo visas žaistas A grupės rungtynes. Šio mačo pralaimėtojos iškristų į žemesnį divizioną, jei tokio rango varžybos kitais metais būtų rengiamos.

Vyrų čempionų taurės V diviziono (EuroHockey Club Champions Challenge III) čempionate Zagrebe (Kroatija) sekmadienį džiaugėsi abi Lietuvos komandos.

Vilniaus „Ardas-Rudamina“ be didesnio vargo 4:1 (2:0) nugalėjo vengrų „Olcote“ ir B grupėje užėmė pirmąją vietą.

Tuo metu Širvintų „Intai-Baltic Champignons“ teko žaisti žūtbūtines rungtynes su Graikijos „Napeos Apollon“. Mūsiškiams tik pergalė galėjo atverti  duris į pusfinalį ir širvintiškiai savo pasiekė.

Jau pirmajame kėlinyje „Intą-Baltic Champignons“ į priekį išvedė Žygimantas Balsiukas, įmušęs 7 metrų baudinį. Graikai atsakė taikliu smūgiu 36 min., tačiau 59 min. po mažojo kampinio tas pats Ž. Balsiukas pelnė lemtingą įvartį - 2:1.

Tad abi mūsų vyrų komandos pirmadienį turės galimybę kartu iškopti į aukštesnį divizioną. „Ardui-Rudaminai“ teks kovoti su Sofijos NSA (Bulgarija),  o širvintiškių laukia dvikova su šeimininkų „Marathon“.

Rungtynių statistika

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ - „Highway Hockey“ 2:1 (0:1)
Įvarčiai: 0:1 O. Yaldiz (28), 1:1 G. Skačkauskaitė (66 iš mk), 2:1 S. Jakovlevaitė (70).
Žaliosios kortelės: P. Mikova (26, 31; „Highway Hockey“), C. Bašer (31; „Highway Hockey“).
Geltonoji kortelė: T. Indzihova (68; „Highway Hockey“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Vilniaus „HFTC-Tauras“ - „Imittos“ 13:0 (5:0)
Įvarčiai: 1:0 K. Poškutė (6 iš mk), 2:0 K. Kartanovič (8 iš mk), 3:0 K. Kartanovič (10 iš mk), 4:0 S. Dubickienė (23 iš mk), 5:0 J. Banevičiūtė (35), 6:0 K. Poškutė (43 iš mk), 7:0 K. Poškutė (44), 8:0 K. Poškutė (48 iš mk), 9:0 A. Griškutė (49), 10:0 A. Janutaitė (52), 11:0 K. Poškutė (59), 12:0 U. Chmeliauskaitė (66), 13:0 D. Juraitė (68 iš mk).
Žaliosios kortelės: E. Zoura (21; „Imittos“), D. Juraitė (49; „HFTC-Tauras“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Vilniaus „Ardas-Rudamina“ - „Olcote“ 4:1 (2:0)
Įvarčiai: 1:0 V. Jankevičius (24 iš 7m), 2:0 D. Preidis (31), 3:0 A. Mankouskis (40), 3:1 T. Kissas (57), 4:1  V. Jankevičius (66 iš mk).
Žaliosios kortelės: K. Kanyo (30; „Olcote“), V. Rincevičius (46; „Ardas-Rudamina“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Širvintų „Intai-Baltic Champignons“ - „Napeos Apollon“ 2:1 (1:0)
Įvarčiai: 1:0 Ž. Balsiukas (23 iš 7m), 1:1 R. Asflordas (35), 2:1 Ž. Balsiukas (59 iš mk).
Žaliosios kortelės: V. Papailou (44; „Napeos Apollon“), D. Papdopoulas (47; „Napeos Apollon“), I. Pitarokoilis (62; „Napeos Apollon“).
RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

TURNYRO ZAGREBE TINKLALAPIS
TURNYRO MERINJNAKE TINKLALAPIS
TURNYRO PRAHOJE TINKLALAPIS