Spausdinti
Kambrė mieste Prancūzijoje baigėsi 2016 metų Europos moterų uždarų patalpų žolės riedulio B diviziono čempionato pirmasis etapas. Lietuvos rinktinė per paskutiniąsias A grupės rungtynes sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:0) su Šveicarijos ekipa.

Dar prieš rungtynes abi komandos buvo užsitikrinusios vietas antrajame etape, nes Škotija ryte pralaimėjo Kroatijai 0:1 (0:1). Tačiau Lietuvos ir Šveicarijos rungtynių vertė vis tiek buvo labai didelė - jos lėmė, kiek įskaitinių taškų komandos pasiims į dėl medalių kovosiančią grupę, kurioje teks susitikti su B grupėje geriausiai pasirodžiusiomis Prancūzijos ir Rusijos komandomis.

Rungtynės mūsų ekipai prasidėjo labai sėkmingai. Jau 5 min. Erlanda Nomeikaitė realizavo mažąjį kampinį ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Deja, padidinti pranašumo nepavyko, o po pertraukos Pia von Polier (24 min.) ir Stephanie Walti (32) pelnė du įvarčius ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai.

Prie sienos priremti Lietuvos rinktinės treneriai ryžosi paskutiniąsias 2 minutes žaisti be vartininkės, kurią pakeitė aikštės žaidėja. Mūsų ekipa pradėjo aktyviai spausti varžoves ir paskutinę minutę tai atsipirko. Po šveicarių klaidos Ramūnė Petrauskaitė atliko tolimą perdavimą galinės linijos link Erlandai Nomeikaitei, ši vienu lietimu pasiuntė jį prie vartų buvusiai Jūratei Juodytei ir puolėja, sėkmingai kyštelėjusi lazdą, išplėšė lygiąsias.

RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Lietuvos rinktinė A grupėje surinko 7 taškus ir tapo jos nugalėtoja. Šveicarės su 5 taškais liko antros, kroatės (3) - trečios, škotės (1) - ketvirtos.

B grupėje per rungtynes dėl pirmosios vietos Rusija įveikė Prancūziją 5:3 (2:1) ir I etapo kovas užbaigė turėdama 9 taškus. Prancūzijos rinktinės sąskaitoje - 6 taškai. Trečios liko anglės (3 taškai), šiandien net 9:1 (3:1) sutriuškinusios be taškų likusias velsietes.

Šeštadienį vakare komandos tęs kovas naujose grupėse dėl 1-4 ir 5-8 vietų. Lietuvos, Šveicarijos, Prancūzijos ir Rusijos ekipos kausis dėl apdovanojimų, 2 kelialapių į elito grupę bei 2018 m. pasaulio čempionatą. Šiandien 20 val. 15 min. Lietuvos rinktinė susitiks su Rusijos ekipa, o sekmadienį 15 val. - su Prancūzijos.