Vilniuje baigėsi 2016 metų Europos mažojo žolės riedulio (5 prieš 5) jaunučių (iki 16 metų) C grupės čempionato merginų varžybos.

Lietuvos riedulininkėms iki antrosios vietos pritrūko 1 įvarčio (A. Jankovskytės nuotr.).

Pirmąją vietą turnyre užėmė Baltarusijos riedulininkės, laimėjusios visas 6 žaistas rungtynes. Paskutinę turnyro dieną čempionės 4:2 įveikė Lietuvos rinktinę ir 4:3 - Velso.

Per Lietuvos ir Baltarusijos komandų rungtynes mūsų riedulininkės po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0, tačiau antrajame kėlinyje viešnios rezultatą išlygino ir persvėrė, o trečiojo pabaigoje įtvirtino savo pranašumą.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė Akvilė Rutkauskaitė (4) ir Paulina Pumputytė (7).

Per kitas šeštadienio rungtynes Velso ir Lietuvos komandos nugalėjo Ukrainos rinktinę. Velsietės tai padarė rezultatu 4:2, o lietuvaitės - 3:1.

Per pastarąsias rungtynes ukrainietės 2 min. išsiveržė į priekį, bet jau 3 min. P. Pumputytė rezultatą išlygino. Savo pranašumą mūsų komandai pavyko įrodyti tik trečiąjame kėlinyje, kai 25 min. dar kartą pasižymėjo P. Pumputytė, o 26 min. - A. Rutkauskaitė.

Deja, tokios pergalės neužteko norint užimti antrąją vietą, suteikiančią teisę kitą sezoną žaisti Europos A divizione. Lietuvos ir Velso rinktinės surinko po 7 taškus, abiejų komandų įmuštų ir praleistų įvarčių santykis yra -2, bet aukštesnę vietą varžovėms lėmė didesnis pelnytų įvarčių skaičius. Velso rinktinė čempionate pasižymėjo 19 kartų, o Lietuvos - 14.

Ketvirtąja vieta turnyre turėjo tenkintis ukrainietės, surinkusios 3 taškus.

VISA TURNYRO STATISTIKA

Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Maksimo Tarasovo komentaras po čempionato: