Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) 40-metis buvo iškilmingai paminėtas LTOK kiemelyje, buvo pagerbti iškiliausi sportininkai ir komandos, išdalinta daugybė prizų.

PL4 7646

A. Pliadžio nuotr.

Renginio nuotraukų galerija

Marytė Marcinkevičiūtė (sportas.info)

Lydint saksofono garsams, susirinko visų kartų žolės riedulininkai, geriausios šių metų Lietuvos moterų ir vyrų čempionato komandos, treneriai, teisėjai, rėmėjai, sporto žurnalistai.

LŽRF, vadovaujamos prezidento Leonardo Čaikausko, atvyko pasveikinti Seimo nariai, Lietuvos sporto vadovai, miestų ir rajonų, kur kultivuojamas žolės riedulys, savivaldybių vadovai, sporto skyrių vedėjai.

Tarp viešnių buvo ir Europos žolės riedulio federacijos viceprezidentė Carola Morgenstern Meyer.

LŽRF savo 40-mečiui specialiai pasigamino originalius prizus, federacijos ženkliukus, išsileido fotografo Alfredo Pliadžio 2009-2017m. nuotraukų fotoalbumą „Naujoji banga“.   

Vakarą buvo patikėta vesti dviem šauniems žolės riedulininkams, šių metų Lietuvos vicečempionams ir šalies rinktinės žaidėjams Ugnei Chmeliauskaitei, žinomo Širvintų žolės riedulio trenerio Romualdo Chmeliausko dukrai, ir Karoliui Asanavičiui.

IŠTAKOS. Pirmiausiai žodis buvo suteiktas LŽRF prezidentui L. Čaikauskui, kuris gausiai susirinkusius supažindino su Lietuvos žolės riedulio 40 metų istorija.

„Lygiai prieš 40 metų buvo surengtas pirmasis Lietuvos moterų žolės riedulio čempionatas. Kodėl lietuvės panoro žaisti žolės riedulį?  Todėl, kad moterų žolės riedulys 1980-aisiais buvo įtrauktas į Maskvos olimpinių žaidynių programą. Susikūrė garsi, vėliau legendine tapusi Šiaulių „Tauro“ moterų komanda, kuri dukart laimėjo SSRS taurę, o per SSRS čempionatą pelnė bronzos medalius. Tai buvo pačios nuostabiausios akimirkos Lietuvos žolės riedulio istorijoje, kuomet mūsų komanda įrodė, kad Lietuvos moterų žolės riedulys yra stiprus, kad su juo reikia skaitytis“, - kalbėjo L. Čaikauskas.
 
LŽRF prezidentas prisiminė tuos laikus, kada Lietuva buvo vadinama žaidimų šalimi. Mat buvo stiprios Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Statybos“ vyrų krepšinio, Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Eglės“ moterų ir Kauno „Granito“ vyrų rankinio, Vilniaus „Kuro aparatūros“ vyrų tinklinio komandos.
 
„Tauro“ žolės riedulininkės irgi puošė Lietuvos sportą. Atėjus Lietuvos nepriklausomybei, ši komanda įsiveržė į Europą ir iš daugelio turnyrų į namus grįžo, pelniusi pačius aukščiausius apdovanojimus.  Skambiausia gaida nuskambėjo 1989-aisiais, kada Vašingtone, laimėjus 16-os komandų – Johno Fitzgeraldo Kennedy taurės – varžybas. Kiek bijodami, tada aikštėje išskleidėme Lietuvos trispalvę. Tą triumfą pakartojome dar tris kartus. Iki Lietuvos nepriklausomybės žolės riedulį Lietuvoje žaidė 17 miestų ir rajonų, sporto mokyklose veikė šios sporto šakos grupės. Atėjusi naujoji karta kartu su garsiąja „Tauro“ komanda pratęsė gražias tradicijas ir pasiekė puikių pergalių“, - džiaugėsi LŽRF prezidentas.

SVEIKINIMAI. Sukakties proga LŽRF sveikino Seimo jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.  Jis dėkojo federacijai už žolės riedulio populiarinimą Lietuvoje, jaunos kartos auginimą ir linkėjo, jog ši sporto šaka ir toliau šalyje būtų populiari, garsintų Lietuvą visame pasaulyje.
 
Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius neslėpė, kad jam džiugu dalyvauti šioje šventėje, kai joje įvardijama tiek įvykių ir pasiekimų per 40 metų, ir jų ateityje tikrai dar bus.  „Man pačiam, kaip buvusiam žaidimų sporto šakų atstovui, suprantami jūsų rūpesčiai ir išgyvenimai, tikslai ir norai“, - sakė E. Urbanavičius.

Sveikindamas Lietuvos žolės riedulio federaciją, KKSD vadovas jai linkėjo, kad per artimiausią laiką, ypatingai  šalies nacionalinės rinktinės, sugrįžtų į pasaulio ir Europos elitą, nes per mažai Lietuvos žaidimų sporto šakų yra tame elite.  „Jūs kažkada ten buvote, tačiau tikrai yra potencialas, kad tame elite galėtumėte vėl atsirasti“, - teigė KKSD vadovas.  Jis LŽRF linkėjo, jog žolės riedulio plėtra Lietuvoje būtų dar didesnė ir neapsiribotų  vien tomis savivaldybėmis, su kuriomis dabar sėkmingai dirbama, o jų būtų dar daugiau.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasidžiaugė, kad Lietuvos žolės riedulys ir šiandien yra gyvas, o šiai sporto šakai didelį dėmesį skiria federacijos prezidentas L. Čaikauskas. „O sau noriu palinkėti, kad kada nors ateityje galėčiau žolės riedulininkams pasirašyti kvietimą dalyvauti olimpinėse žaidynės“, - pridūrė LTOK vadovė.

Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis visų federacijų vardu linkėjo žolės riedulininkams daugiau pergalių ir mažiau pralaimėjimų, dėkojo prezidentui L. Čaikauskui už jo neblėstančią energiją, plėtojant žolės riedulį.

LŽRF sveikino ir Seimo nariai Jonas Liesys bei Jaroslavas Narkevičius, Vilniaus savivaldybės vicemeras Linas Kvedarvičius, „Žalgirio“ draugijos vadovai Algis Vasiliauskas ir Vytas Nėnius, Širvintų r. merė Živilė Pinskuvienė, Kauno miesto Sporto skyriaus vadovas Mindaugas Šivickas, Vilniaus „Tauro“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja Genovaitė Astrauskienė, Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių asociacijos prezidentas Albinas Grabnickas, kiti.

KOMANDOS, ŽAIDĖJAI. Iškilmingo vakaro metu apdovanotos stipriausios šių metų Lietuvos čempionato komandos.

Moterų grupėje aukso medalius laimėjo Šiaulių „Gintra- Strekte-Universitetas“, sidabro – Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“, o bronzos – Kelmės SK „Aušra“.

Vyrų grupėje čempionais tapo Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“, o medalininkėmis – Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras-CTLF“ ir Vilniaus SK „Ardas-Rudamina“ komandos.

Apdovanoti ir geriausi žaidėjai: vartininkai – vilnietė Karina Ustinovičiūtė ir širvintiškis Tomas Mozūra, geriausi žaidėjai – šiaulietė Jūratė Juodytė (tiesa, jos nebuvo, nes dalyvavo tarptautiniame turnyre Austrijoje) ir vilnietis Ignas Balbatunovas, rezultatyviausi žaidėjai -  šiaulietė Erlanda Nomeikaitė (22 įv.) ir vilniečiai Edvinas Stankevičius bei Tomas Kušlevičius (po 9).

LŽRF Vykdomasis komitetas ir valdyba rinko geriausius 40-mečio trenerius ir komandas.

Jais pripažinti: moterų treneris - Rimantas Čaikauskas, o vyrų – širvintiškis Romualdas Chmeliauskas.

Geriausia 40-mečio moterų komanda pripažinta 1995-2005 m. šalies rinktinė, o vyrų – 2015 m. šalies rinktinė.

Buvo įteikta ir daugiau gausybė prizų. Vakaro metu niekas nebuvo pamiršta, niekas nebuvo užmirštas.

VADOVAI. Šventėje visi pasigedo buvusio gydytojo ir trenerio Felikso Paškevičiaus, kurio iniciatyva Šiauliuose buvo pradėtas kultivuoti žolės riedulys, susibūrė komanda, tačiau jis sirgo ir iškilmėse negalėjo dalyvauti.   

Šventėje dalyvavęs buvęs ilgametis Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas, o dabar Garbės prezidentas šiaulietis Vytautas Juškus federacijos 40 metų iškilmes pavadino nuostabiu renginiu, į kurį daug širdies įdėjo dabartinis LŽRF vadovas L. Čaikauskas.