Lietuvos žolės riedulio federacija

Paieška

LŽRVL naujienos

Lyderystės Akademija

Logotipas1

LŽRF Jaunimo lyderystės akademija keliauja į sekantį etapą - šį kartą kalbėjomės apie galimybę būti žolės riedulio teisėja/u. Savo patirtimi su jaunimu dalijosi Jolanta Liškausienė ir Vilma Bagdanskienė. 

2021 09 29 16 00 26 LŽRF Akademija Microsoft Teams

Jolanta papasakojo apie teisėjų darbą čempionatuose. Ne tik tų, kurie yra matomi aikštelėje, bet ir ne visada pastebimų - komisarų ir techninių atstovų. Tai buvo puikus priminimas, kad sekretoriatas ne tik rašo protokolus, bet yra atsakingas už laiku vykdomas varžybas, aprangas, apsaugas, atsakymus aikštės teisėjams sudėtingose situacijose, greitus sprendimus ir bendrą čempionato tvarką. Jolanta juokavo, kad turnyro direktoriai/delegatai yra kaip vaikščiojanti enciklopedija, kuri turi puikiai išmanyti visas taisykles. 

2021 10 02 19 50 29 Komisarai ir techniniai atstovai Protected View PowerPoint

Vilma sudėliojo akcentus apie aikštės teisėjų darbą. Priminė, kad aikštelėje mes atliekame savo darbą, o už jos ribų esame asmenybės. Emocijos teisėjų darbe turėtų būti suvaldytos, tačiau tai nereiškia, kad negalime pasidžiaugti gražiu žaidimu. Kūno kalba, bendradarbiavimas su kitu teisėju, nuolatinis mokymasis ir patirties pasidalijimas ir deimantų atradimas savyje yra pagrindiniai aspektai, kurių nereikėtų pamiršti. 

2021 10 02 20 52 52 Vilma Protected View Word 

Šiaulių “Ginstrektės” žolės riedulininkai ir LŽRF Jaunimo lyderystės akademijos sportininkai pristato žolės riedulį Šiaulių dienose ir kviečia studijuoti Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje! Sportininkus rasite pačiame miesto centre. Apsilankykite!

241681571 10219992631265438 9045637517551959800 n

Trenerės Donatos Grigienės nuotrauka 

Ar žinojai, kad Lietuvos žolės riedulininkai yra kviečiami žaisti už užsienio klubus? Apie tai šį kartą kalbėjomės kartu su Jaunimo lyderystės akademijos dalyviais. Svečiuose - Dovilė Kuklienė, Kotryna Kartanovič ir Giedrė Kvilonaitė, kurios pasidalijo savo žaidybine patirtimi už Portugalijos, Turkijos, Italijos, Belgijos ir Anglijos klubus. 

2021 07 29 15 01 53 Window

Įdomiausias klausimas, kaip patekti? Merginos vienareikšmiškai dalijosi, kad vienas iš labiausiai veikiančių būdų - puikiai pasirodyti Lietuvos rinktinių sudėtyje ar klubų sudėtyje, kai rungtyniaujama Europos čempionatuose, nes jų metu ne vienas užsienio klubų treneris ar vadybininkas stebi rungtynes ir planuoja savo klubų sudėtį sekančiam sezonui. Jeigu pamato, tai neretai pakalbina tiesiogiai, ar paprašo kontaktų iš trenerių. Bet tai ne vienintelis būdas rungtyniauti užsienyje. Studijuojantiems, galima pasinaudoti ERASMUS+ mainų programa, kurios pagalba pusę metų ar metus galima mokytis užsienyje, o tuo pačiu pasinaudoti proga rungtyniauti šalyje, kurioje svečiuojamės. Be to, Lietuvos sportininkai neretai gauna pasiūlymų atkeliauti vienam sezonui ar trumpesniam laikotarpiui (merginos gauna kvietimus iš Italijos, Prancūzijos, Turkijos klubų, vaikinai kvietimų sulaukia rečiau, bet atsiveria galimybės žaisti Olandijos ar kituose klubuose). Na, žinoma, visuomet išlieka galimybė rungtyniauti užsienyje ir tokiu atveju, jeigu keliaujate gyventi svetur. 

Kotryna dalijosi, kad Portugalijos merginų komandų lygis yra žemesnis nei Lietuvos, tačiau atmosfera - neįtikėtina! Emocijos liejasi per kraštus, o asmeniniais pasiekimais džiaugiasi visa komanda. 

Giedrė priduria, kad Anglijoje atmosfera taip pat neįtikėtinai puiki. Tačiau kiekvienas klubas turi po keletą komandų. Anglijoje veikia itin daug skirtingo lygio čempionatų, o nukeliauti iki top riedulio komandų yra ilgas kelias. Ir tikrai ne pigus, nes rungtyniaujat Anglijoje, reikės ne tik įsigyti inventorių ir žaidybinę aprangą, tačiau nepamiršti susimokėti ir klubo bei rungtynių mokesčio. 

Kalbant apie profesionalią žolės riedulininko, teisėjo ar trenerio karjerą, Dovilė kviečia rinktis Belgiją, Olandiją ar Vokietiją, nes šios šalys į žolės riedulį žiūri itin atsakingai. 3 metus rugntyniavusi už Belgijos klubą, Dovilė tikra - šią patirtį rekomenduotų visiems, kurie siekia būti profesionaliais žolės riedulininkais. Didelė komanda, asmeninės analizės, kruopščiai suplanuotos treniruotės, įsitraukimas į klubo gyvenimą treniruojant vaikus ir teisėjaujant - viskas suplanuota ir parengta tobulėjimui. 

Nauja žolės riedulio šalis - Turkija, vis dažniau kviečia Lietuvius rungtyniauti savo nacionaliniame čempionate. Kolegos siūlo trumpo laikotarpio kontraktus ir tikrą kultūrinę patirtį. Kotryna šypsosi pasakodama apie Turkiją ir prisimindama, kad tai buvo pirmasis jos oficialiai uždirbtas atlyginimas iš žolės riedulio. 

Italija ir Prancūzija taip pat draugiškai kviečia rungtyniauti vieno-kito sezono metu ir puikiai tinka pasibandymui, arba kelionių ir žolės riedulio derinimui. 

Skamba įdomiai? Visada siūlome pabandyti, pasimokyti naujų gudrybių, o grįžus į Lietuvą jomis dalintis ir plėtotį žolės riedulį savo šalyje. O tuo pačiu skubame priminti, kad rungtyniavimas užsienyje turėtų būti atitinkamai dokumentuotas - prieš išvykstant privaloma gauti patvirtinimą iš Lietuvos žolės riedulio federacijos/klubo, kad tuo laikotarpiu nerungtyniaujate Lietuvoje. Šio dokumento prašo visi užsienio klubai! O besvajojant apie žolės riedulį užsienyje primename, kad Lietuvos žolės riedulio sezonas startuos jau visai netrukus - rudens pradžioje. O iki tol - stebime ir palaikome Lietuvos rinktinių pasirodymus! 

Jaunimo lyderytės akademija keliauja į trečiąjį susitikimą, kurio metu kartu su svečiais - Joana Gaidamavičiene, Erlanda Nomeikaite bei Karoliu Donculu, pasikalbėjo apie patirtį Lietuvos rinktinėse. Susitikimo tema: Lietuvos rinktinė Olimpinėse žaidynėse - misija (ne)įmanoma? 

kln

Joana dalijosi, kad Olimpinė svajonė yra visai arčiau nei mes numanome, reikėtų tik labai norėti ir kartu dirbti siekiant šio tikslo. Įdomu, kad jai pačiai teko stovėti visai arti Olimpinių rungtynių slenksčio, kuris liko už ribos tik dėl teisėjo klaidos. Įdomu tai, kad Joana apsilankė Olimpiniame miestelyje per Londono Olimpines žaidynes. Pati nežaidė, bet bent jau pamatė kaip smagu būti įvykių sukūryje. 

Erlanda prisiminė vieną svarbiausių Lietuvos merginų rinktinės laimėjimų - 2009 metų Europos uždarų patalpų U-21 rinktinės čempionatą Šiauliuose. Aukso medaliai, sirgalių pilna tribūna ir laimėjimas būnant itin jaunai sportininkei jai tikrai išliko atmintyje. 

Karolis juokavo, kad keliaudami į Lietuvos rinktines turėtume nepamiršti išmokti Lietuvos himno, nes atlikti jį kartu su komanda yra didžiulis džiaugsmas keliantis šiurpuliukus.