Antrąja 2013-2014 metų Lietuvos moterų čempionato finalo dalyve tapo Vilniaus SM „Tauras“ komanda, per atsakomąsias pusfinalio rungtynes palaužusi Vilniaus „Žuvėdrą-Archyvų sistemas“ 2:1 (1:0). Pirmąsias rungtynes rezultatau 1:0 taip pat laimėjo „Tauras“.

Atsakomąjį mačą aktyviau pradėjo „Tauras“, tačiau pirmojo kėlinio viduryje „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ po truputį išlygino žaidimą. Lemiamas lūžis įvyko 30-ąją minutę, kai viena prieš penkias varžoves prasiveržti pabandžiusi „Tauro“ puolėja Kristina Poškutė sugebėjo uždirbti mažąjį kampinį. Atliekant šią standartinę situaciją vienos „Tauro“ riedulininkės į vartus mestą kamuoliuką sustabdė varžovių žaidėja, todėl buvo paskirtas 7 metrų baudinys. Jį tvirtai realizavo patyrusi tokių situacijų specialistė Aušra Janutaitė.

Įgijusios svarbų pranašumą, „Tauro“ riedulininkės visą dėmesį nusprendė skirti gynybai. Iniciatyvą visiškai užvaldė „Žuvėdra-Archyvų sistemos“, tačiau jaunesnėms žaidėjoms nesisekė pralaužti masyvios gynybos, o mažieji kampiniai net nesibaigė metimais į vartus.

Vis dėlto 62-ąją minutę „Žuvėdrai-Archyvų sistemoms“ pavyko pasinaudoti reta situacija, kai „Tauras“ perėjo į varžovių aikštės pusę gausesnėmis pajėgomis. Greita kontrataka baigėsi taikliu Deimantės Stankutės metimu į tolimąjį vartų kampą - 1:1!

Taip atgimė intriga. „Žuvėdrai-Archyvų sistemoms“ dar vienas įvartis būtų atvėręs kelią į finalą, todėl ekipa metėsi į priekį didelėmis pajėgomis. Paskutinę minutę „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ pakeitė vartininkę aikštės žaidėja, tačiau didesnio pavojaus prie varžovių vartų nebesukūrė, o K. Poškutė, likus žaisti vos 12 sekundžių, įvarčiu į tuščius vartus išplėšė pergalę savo komandai.

Rungtynių statistika

Vilniaus SM „Tauras“ - Vilniaus „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ 2:1 (1:0)
Įvarčiai: 1:0 Aušra Janutaitė (30 iš 7 m), 1:1 Deimantė Stankutė (62), 2:1 Kristina Poškutš (70).
Žaliosios kortelės: Asta Čatrauskaitė (32), Renata Eimontaitė (40); Ugnė Aučynaitė (28), Kotryna Kartanovič (41).
Geltonoji kortelė: Kotryna Kartonovič (46; „Žuvėdra-Archyvų sistemos“)

Baigiamosios Lietuvos moterų čempionato kovos vyks birželio 12-18 dienomis. Dėl pirmosios vietos finalo serijoje iki 3 pergalių kovos Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ ir „Tauras“, o dėl trečiosios - „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ ir Šiaulių SM „Klevas-Joma“.