2014-2015 metų Lietuvos moterų čempionato didžiojo finalo serija iki 2 pergalių Šiauliuose prasidėjo vietos „Gintros-Strektės-Universiteto“ pergale prieš Vilniaus „HFTC-Taurą“ rezultatu 4:1 (1:0). Atsakomąsias rungtynes komandos žais šeštadienį 18 val. Vilniuje.

Visas reguliariojo sezono rungtynes laimėjusios šiaulietės šį kartą turėjo nemažai vargo. Vilniaus komanda užsidarė gynyboje ir ilgais perdavimais bandė ieškoti aikštės viduryje budėjusių puolėjų Dovilės Juraitės ir Kristinos Poškutės.

Pirmojo kėlinio pradžioje po mažojo kampinio „Gintros-Strektės-Universiteto“ žaidėjos Jūratės Juodytės smūgis sudrebino virpstą, o antruoju bandymu Erlanda Nomeikaitė pasiuntė kamuoliuką į vartus.

Vis dėlto įvartis nepakeitė žaidimo braižo - vilnietės ir toliau kantriai laukė progų kontratakoms. Tuo metu šiaulietės nuolat suko ratus apie viešnių vartų smūgiavimo zoną, per kėlinį uždirbo daugiau nei 10 mažųjų kampinių, bet antrą kartą nuginkluoti patyrusios Rasos Čepienės taip ir nesugebėjo.

„HFTC-Tauras“ savosios progos sulaukė antrojo kėlinio pradžioje ir ja pasinaudojo. 41 min. Alma Balkaitytė įsiveržė į šiauliečių vartų zoną, perdavė kamuoliuką D. Juraitei, o po šios žaidėjos perdavimo K. Poškutei beliko pataikyti į tuščius vartus.

Praleistas įvartis šiaulietes paveikė kaip šaltas dušas. Čempionių žaidimas išsiderino, tai leido vilnietėms surengti ir ne vieną pozicinę ataką.

Vis dėlto 49 min. padėtis sugrįžo į ankstesniąsias vėžes. J. Juodytė pavojingai įsiveržė į vilnečių vartų zoną, perdavė kamuoliuką prie galinės linijos vienai likusiai Agnei Vedeikytei, o po šios perdavimo E. Nomeikaitė nepaliko vilčių R. Čepienei ir sugrąžino šiaulietėms pranašumą.

„HFTC-Tauro“ viltys išsigelbėti žlugo 56 min., kai po mažojo kampinio jau pati J. Juodytė neatremiamu smūgiu padidino „Gintros-Strektės-Universiteto“ pranašumą.

Taškas rungtynėse buvo padėtas 62 min., kuomet R. Čepienė atrėmė pavojingą J. Juodytės smūgį, bet kamuoliukas atšoko Kristinai Žalandauskaitei, kuri iš arti tiesiog sušaudė viešnių vartininkę ir pelnė ketvirtąjį savo komandos įvartį.

„Rungtynės buvo sunkios. Buvo momentas, kai buvo galimybė įvykdyti persilaužimą, bet nepavyko. Po to viskas vyko dėsningai. Šiandien žaidėme labiau nuo gynybos, o per antrąsias rungtynes namie stengsimės daugiau atakuoti. Neturime ką prarasti, tikimės Vilniuje sužaisti geriau“, - sakė „HFTC-Tauro“ įkūrėjas ir vadovas Rimantas Čaikauskas.

„Galvojome, kad bus kiek lengviau. Galvojome, kad galime laimėti 2:0 ar panašiu rezultatu, bet netikėjome, kad varžovės įmuš. Komanda sukruto tik tada, kai varžovės išlygino rezultatą. Tuomet jau pavertėme savo pranašumą įvarčiais. Mūsų komanda yra jaunesnė, greitesnė, pavyko tuo antrajame kėlinyje pasinaudoti, - po mačo kalbėjo šiauliečių vyriausiasis treneris Vaidotas Vaičeliūnas. - Daug dirbome tobulindami mažuosius kampinius. Pirmą įmušėme, todėl net 11 po to neįmuštų mažųjų kampinių mane nustebino. Tai yra spraga mūsų žaidime. Per antrąsias rungtynes Vilniuje gali nutikti visaip, bet manau, kad mūsų jaunesnė komanda turėtų įrodyti savo pranašumą. Gal ne 4:1, tebūnie kad ir 2:1.“

Rungtynių statistika

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ - Vilniaus „HFTC-Tauras“ 4:1 (1:0)
Įvarčiai: 1:0 E. Nomeikaitė (6), 1:1 K. Poškutė (41), 2:1 E. Nomeikaitė (49), 3:1 J. Juodytė (56), 4:1 K. Žalandauskaitė (62).
Teisėjai: V. Bagdanskienė ir V. Guziejus.