Vilniuje įvykusiame 2015 metų moterų uždarų patalpų riedulio „Žalgirio“ taurės turnyre visas tris pirmąsias vietas užėmė Lietuvos klubai.

Šiaulių „Gintrai-Strektei-Universitetui“ - dar viena taurė (A. Pliadžio nuotr.)

TURNYRO PIRMOSIOS DIENOS NUOTRAUKŲ GALERIJA
TURNYRO ANTROSIOS DIENOS NUOTRAUKŲ GALERIJA

Čempionių taurė atiteko prie šio titulo pripratusiai Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ komandai. Tiesa, kelias iki laimėjimo buvo gana sunkus, nes pirmajame etape šiaulietės pateko į vieną grupę su stipriomis Baltarusijos ir Ukrainos komandomis.

Vis dėlto A grupėje „Gintra-Strektė-Universitetas“ nugalėjo Baranovičių „Tekstilščik“ (Baltarusija) 4:0, Sumų „Sumčanką“ (Ukraina) - 4:2, „Kelmę“ - 9:4 ir pateko į finalą. Antros grupėje liko Baranovičių merginos, 5:4 palaužusios ukrainietes ir 3:0 - Kelmės riedulininkes. Per paskutiniąsias rungtynes Sumų ekipa nugalėjo „Kelmę“ 14:1.

B grupėje intriga buvo didesnė, o pirmąją vietą užėmė ir į finalą žengė Vilniaus „HFTC-Tauro“ komanda. Ji 6:3 palaužė „Minsk“ (Baltarusija), 5:2 - Šiaulių sporto gimnaziją, bet 4:5 pralaimėjo Vilniaus „Žuvėdrai-Archyvų sistemoms“. Pastaroji ekipa 5:2 nugalėjo šiaulietes, bet 5:7 nusileido Minsko komandai ir dėl prastesnio įmuštų bei praleistų įvarčių santykio liko antra. Per kitas rungtynes baltarusės 3:0 nugalėjo Šiaulių sporto gimnaziją.

Finalo mačuose susitiko tas pačias vietas A ir B grupėse užėmusios ekipos. Per dvikovą dėl 7-osios vietos Šiaulių sporto gimnazija palaužė „Kelmę“ tik po baudinių serijos - 3:2 (1:0, 0:1, 2:1). 5-oji vieta atiteko „Sumčankai“, pranokusiai „Minsk“ 6:2 (5:0).

Mažajame finale „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ ir „Tekstilščik“ dvikovos laimėtojos taip pat paaiškėjo tik po baudinių serijos. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 3:3 (2:2), o baudinių serijoje vilnietės triumfavo rezultatu 2:0.

Didžiajame finale šį kartą intrigos nebuvo. „Gintra-Strektė-Universitetas“ dar kartą nugalėjo savo principines varžoves iš „HFTC-Tauro“ 5:0 (2:0) ir džiaugėsi dar vienu trofėjumi.

Po turnyro komandas pasveikino į varžybas atvykęs Kalėdų senelis, o apdovanojimų ceremonijoje buvo apdovanotos ne tik prizininkėmis tapusios komandos, bet ir naudingiausios žaidėjos. Geriausios turnyro žaidėjos prizas atiteko „Gintros-Strektės-Universiteto“ kapitonei Ramūnei Petrauskaitei, geriausios vartininkės - Vikai Harkavenkai („Tekstilščik“), o rezultatyviausios žaidėjos prizą atsiėmė Natalija Hončarenka („Sumčanka“). Kitų komandų geriausiomis žaidėjomis buvo išrinktos Jolanta Liškauskienė („HFTC-Tauras“), Kotryna Kartanovič („Žuvėdra-Archyvų sistemos“), Julia Juhko („Minsk“), Samanta Šeputytė („Kelmė“) ir Rosita Klevickaitė (Šiaulių sporto gimnazija).