Lietuvos žolės riedulio federacija

Paieška

LŽRVL naujienos

Lietuvos moterų žolės riedulio uždarų patalpų čempionėmis 10 kartą klubo istorijoje (6 kartą iš eilės) tapo Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ riedulininkės, tačiau šį kartą titulą iškovoti buvo sunkiau nei ankstesniais metais.


Alfredo Pliadžio nuotr.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Šiemet likus 2 turams iki čempionato pabaigos šiaulietės buvo antras, o pirmavo jas 2 taškais lenkusios Vilniaus „HFTC-Tauro“ moterys. Sostinės ekipa po 6 rungtynių turėjo 16 taškų, o Šiaulių - 14.

Paskutiniųjų turų mačai buvo žaidžiami Kėdainiuose, o abi lyderės aukso medalių likimą išsiaiškino tarpusavio dvikovoje.

Po pirmojo kėlinio - lygiosios

„Gintra-Strektė-Universitetas“ pastaruoju metu žaidė vis geriau, todėl žolės riedulio specialistai prognozavo, kad ir per lyderių dvikovą šiaulietės be vargo įrodys savo pranašumą.

Rungtynių pradžia prognozes patvirtino, kai ilgametėms čempionėms 5 min. po įvartį pelnė Erlanda Nomeikaitė ir Jūratė Juodytė.

Vis dėlto vilnietės neketino taip lengvai paleisti pirmosios vietos ir po dviejų Kotrynos Čaikauskaitės įvarčių (8 ir 11 min.) sugebėjo rezultatą išlyginti.

Susigrąžinti iniciatyvą Šiaulių komandai pavyko tik po pertraukos. 24 min. labiausiai patyrusi „Gintros-Strektės-Universiteto“ žaidėja Donata Grigienė sugrąžino savo ekipai pranašumą, o 33 min. jį įtvirtino Ina Pocevičienė. Tašką rungtynėse 39 min. padėjo antrą kartą pasižymėjusi J. Juodytė (5:2).

Per kitas dienos rungtynes šiaulietės net 13:0 (6:0) nušlavė „Kelmę“ ir išsaugojo čempionių titulą.

Tuo metu „HFTC-Tauras“ susidūrė su kitu iššūkiu. Po pralaimėjimo šiaulietėms teko ne tik atsisveikinti su viltimis tapti čempionėmis, bet ir iškilo grėsmė antrajai vietai. Į ją kėsinosi kita Vilniaus komanda - „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“.

Ši ekipa per pirmąsias dienos rungtynes 7:2 (2:0) nugalėjo Šiaulių „Klevą“ ir pergalės prieš „HFTC-Taurą“ atveju galėjo pasipuošti sidabro medaliais.

Prieš sostinės derbį turnyro lentelėje laipteliu aukščiau buvo „HFTC-Tauras“, kurio įmuštų ir praleistų įvarčių santykis (30:14) buvo vos vienu taikliu smūgiu geresnis už konkurenčių (40:25).

Įtempta kova vyko visas 40 min., bet kurios klaidos kaina buvo labai didelė. „HFTC-Tauras“ jau 1 min. sugebėjo išsiveržti į priekį, kai pasižymėjo Dovilė Juraitė.

5 min. Jovita Banevčiūtė rezultatą išlygino, bet 13 min. D. Juraitė pasižymėjo dar kartą.

Vis dėlto pačioje kėlinio pabaigoje „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ sugebėjo padėtį apversti aukštyn kojomis. 17 ir 19 min. Kotryna Kartanovič pasinaudojo dviem mažaisiais kampiniais ir prieš pertrauką jau jos komanda buvo priekyje 3:2.

Antrajame kėlinyje vėl netrūko pavojingų epizodų prie abiejų vartų, o lemtingas epizodas nutiko 32 min., kai „HFTC-Tauro“ žaidėja Alma Balkaitytė išlygino rezultatą - 3:3.

Per likusį rungtynių laiką rezultatas nebepasikeitė ir „HFTC-Tauras“ galėjo džiaugtis dar vienu sidabro medalių komplektu.

Rungtynių vaizdo įrašas:

 

Galutinėje čempionato įskaitoje „Gintra-Strektė-Universitetas“ surinko 20 taškų, „HFTC-Tauras“ - 17, „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ - 14.

Ketvirtojoje vietoje liko „Klevas“ (4 taškai), paskutiniąsias rungtynes su „Kelme“ (1) baigęs lygiosiomis 5:5 (3:2).

Per prizininkių apdovanojimo ceremoniją buvo įteikti ir asmeniniai apdovanojimai. Rezultatyviausia čempionato žaidėja tapo J. Juodytė (19 įvarčių), geriausia vartininke buvo išrinkta patyrusi „HFTC-Tauro“ žaidėja Rasa Čepienė, o absoliučiai geriausia riedulininke - „Gintros-Strektės-Universiteto“ kapitonė Ramūnė Petrauskaitė.

Naujas tikslas - 20 titulų lauke

„Šių metų čempionatas buvo įdomus tuo, kad anksčiau jau likus keletui turų užsitikrindavome čempionių vardus, o šį kartą teko kovoti iki paskutinių rungtynių, - po paskutinių rungtynių sakė čempionių treneris Vaidotas Vaičeliūnas. - Pirmajame rate su abiem Vilniaus komandomis sužaidėme lygiosiomis, todėl teko varžoves visą čempionatą vytis. Tokia eiga mums buvo gal kiek ir netikėta. Mes neturėjome salės ruoštis pilnavertiškai rungtynėms, o varžovės sustiprėjo. Manau, kiti metai bus dar sunkesni.“

Uždarose patalpoje šiaulietės Lietuvos čempionėmis tapo 10-ąjį kartą, o lauke nugalėtojų sosto neužleidžia jau 16 metų iš eilės.

„Kažkada, kai tapome čempionėmis 3 kartą, klubo prezidentas Gintaras Radavičius pasakė, kad galėsime atsikvėpti, kai laimėsime 10 kartų. Tuomet tai atrodė nerealu, bet dabar atrodo, kad jau ir 20 kartų būtų gerai“, - šypsojosi V. Vaičeliūnas.

Komentarai  

+1 #2 Virginijus 2016-03-15 12:16
HFTC-TAURAS šaunuolės :lol:
Cituoti
+5 #1 siauliai 2016-03-14 12:55
Sveikinimai :-) Gerai, kad varžovai neleidžia ant laurų užmigti :lol:
Cituoti

Komentuoti

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Rėmėjai

vostok europe logo opt
CLTF
Radiolofts

Veiklos partneriai

 
lmnsc logo
 
15 Simbolis
lrytas logo
pliadisfoto logo
Arena HD

Green park hotel logo2
Green hotel logo
Salduvė logo
TK logo
musco lighting