Lietuvos žolės riedulio federacija

Paieška

LŽRVL naujienos

Europos jaunių (iki 18 metų) II diviziono čempionato geriausia žaidėja išrinkta Lietuvos rinktinės kapitonė Samanta Jakovlevaitė svajoja su mūsų nacionaline komanda išbandyti jėgas olimpinėse žaidynėse.


Šiaulietei sulaukti pripažinimo nesukliudė tai, kad Lietuvos rinktinė turnyre Glazge (Škotija) užėmė 5-ąją vietą. Dažniausiai geriausių žaidėjų prizai įteikiami čempionų ar bent jau finalininkų atstovams.

18-metė šiaulietė visas 6 rungtynes Europos čempionate pradėjo mūsų komandos starto sudėtyje, įvarčių nepelnė, o per mačus su Austrijos ir Italijos rinktinėmis užsidirbo geltonąsias korteles ir praleido po 5 min. ant nubaustųjų suolelio.

Nors riedulininkei pasižymėti nepavyko, kai kurie jos žaidimo epizodai sužavėjo visus žolės riedulio gerbėjus. Vienas jų buvo pristatytas atskiru vaizdo įrašu:Lietuvos rinktinės pasirodymu Škotijoje S. Jakovlevaitė nenusivylė ir jį vertina gerai.

„Komanda esu labai patenkinta, jau nuo pačios pirmos rinktinės treniruotės mes kaip komanda uoliai ir sunkiai dirbome. Pačiame čempionate mūsų pasirodymą vertinu tikrai neblogai. Su komanda diskutavome, kad mums tiesiog pritrūko kontrolinių rungtynių, nes su kiekvienomis rungtynėmis atrodėme vis geriau ir geriau“, - svarstė Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ žaidėja.


Žolės riedulyje šiaulietė - nuo antrosios klasės. Dėl savo pasirinkimo sportininkė niekada nesigailėjo.

„Išbandyti žolės riedulį man pasiūlė šeimos draugai, nes jų dukra lankė šios sporto šakos treniruotes. Į pirmąją treniruotę atėjau būdama antroje klasėje, į treniruotę atlydėjo močiutė. Nuo to laiko ir žaidžiu, - prisiminė Lietuvos rinktinės kapitonė. - Po pirmosios treniruotės su nekantrumu laukiau kitos, tad man ši sporto šaka iš karto patiko. Niekada nebuvo kilę minčių mesti, nes man patinka dirbti komandoje, o žolės riedulys yra būtent komandinis žaidimas.“

Viskas nuėjo taip toli, kad savo gyvenimo be žolės riedulio S. Jakovlevaitė jau neįsivaizduoja.

„Žolės riedulys man reiškia daug, tikrai užima svarbią vietą mano gyvenime. Žaisdama, bendraudama su komanda, treneriais ir keliaudama daug ko išmokau žmogiškąja prasme“, - teigė sportininkė.


Su Europos čempionato geriausios žaidėjos prizu - ant 18-mečių rinktinės trenerių Genutės Juodienės ir Jūratės Juodytės rankų.

Išskirtinė patirtis kol kas dar trumpoje karjeroje buvo pasitaikiusi proga paragauti legionierės duonos Italijoje.

„Žaidžiau „Capitolinos“ komandoje, antrojoje lygoje. Komandos lygis nebuvo aukštas, bet juk visada įdomu išbandyti kažką naujo, - svarstė šiaulietė. - Rungtynių, palyginus, nebuvo labai daug, per pusantro mėnesio - tik 6, sekėsi gerai. Kadangi nebuvo daug rungtynių, turėjau labai daug laisvo laiko, per kurį spėjau net po keletą kartų aplankyti žymiausias Romos vietas. Esu patenkinta, kad išbandžiau kažką naujo, nesigailiu, kad ten važiavau.“

Pasitaikius progai, S. Jakovlevaitė ir vėl mielai išbandytų jėgas užsienyje: „Jei gaučiau neblogą pasiūlymą, kodėl gi ne? Su kiekviena kelione įgauni naujos patirties. Na, o bandyti gyventi iš žolės riedulio, kaip aš sakau, yra labai slidus dalykas. Gautum rimtesnę traumą ir viskas, karjera tuo ir baigtųsi.“Kol kas jauna riedulininkė gali galvoti ne apie kažkada ateisiančią karjeros pabaigą, o kurti tolimus su žolės rieduliu susijusius planus ir svajoti.

„Mano svajonė, manau, kaip ir daugumos žaidėjų, yra patekimas į olimpines žaidynes. Tai yra sunkiai įgyvendinama, bet svarbu turėti svajonių ir tikslų, kad galėtum jų siekti. O tuo pačiu daug dirbti ir tobulėti“, - tvirtino S. Jakovlevaitė.

Kaip tik šiandien Rio de Žaneire prasideda 2016 metų olimpinės žaidynės. Jų žolės riedulio turnyrą šiaulietė taip pat seks.

„Bandysiu, kiek galėsiu. Favoričių neturiu, tiesiog daugiau dėmesio skirsiu į savo pozicijos žaidėjas“, - sakė riedulininkė.

Lietuvos 18-mečių rinktinės trenerė, S. Jakovlevaitės komandos draugė Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ komandoje Jūratė Juodytė:

„Samanta išsiskiria puikia technika, jos stipriausia savybė žaidime yra aikštės matymas, kurį ji panaudoja organizuojant atakas. Kartu su Samanta žaidžiu  vienoje komandoje, tačiau šią vasarą turėjau galimybę prisidėti savo patarimais prie jos pasirodymo Europos čempionate. Kad Lietuvos rinktinė pasirodė itin gerai, įrodo ne tik rezultatas, tačiau ir į namus parsivežtas Samantos naudingiausios viso turnyro žaidėjos prizas.“

Komentuoti

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Rėmėjai

vostok europe logo opt
CLTF
Radiolofts

Veiklos partneriai

 
lmnsc logo
 
15 Simbolis
lrytas logo
pliadisfoto logo
Arena HD

Green park hotel logo2
Green hotel logo
Salduvė logo
TK logo
musco lighting