„Pajuskite visus vienijančią olimpinę dvasią ir sporto teikiamą džiaugsmą“, – daugiatūkstantinei prie Talkšos ežero Šiauliuose susirinkusiai miniai sveikinimą perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Saulės nutviekstoje ežero pakrantėje gegužės 28-osios rytą prasidėjo 27-oji Olimpinė diena. Joje dalyvavo rekordinis skaičius žmonių – per 15 tūkst.


Olimpinės dienos ugnis į šventę atekliavo žinomų sportininkų estafetėje. Nuo Sukilelių kalnelio ją, kartu su sportiškais Šiaulių moksleiviais nešė olimpinės rinktinės kandidatai Rasa Drazdauskaitė, Remalda Kergytė, Edvinas Ramanauskas, bėgikas Mindaugas Norbutas, olimpinis vicečempionas Edvinas Krungolcas, dviratininkė Rita Razmaitė, parolimpiečiai Mindaugas Bilius ir Jonas Spudis. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei deglą perdavė būsimasis olimpietis Aurimas Lankas ir Šiauliuose suliepsonojo Olimpinės dienos ugnis.

„Išbandykite kuo daugiau įvairių rungčių ir pasijuskite tikrais olimpiečiais. Dėkoju Šiaulių merui už tai, kad priėmė Olimpinę dieną ir padėjo suorganizuoti tokią puikią šventę“, – į šiauliečius ir miesto merą Artūra Visocką kreipėsi LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.  Atsidėkodama merui už pagalbą organizuojant renginį, LTOK prezidentė įteikė jam olimpinės rinktinės marškinėlius.

„Tai, kad Olimpinė diena šiais olimpiniais metais atkeliavo į Šiaulius yra didelė šventė. Dėkoju kiekvienam prisidėjusiam prie jos organizavimo – kiekvienam mokytojui, treneriui, šokėjams, muzikantams ir kitiems, kurių darbas gal būt nėra matomas, bet tikrai svarbus“, – miestiečiams atsidėkojo Šiaulių meras A.Visockas.

„Noriu padėkoti Šiaulių miestui ir Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už šventės organizavimą. Puiku, kad ši diena pradėjo keliauti per Lietuvą ir olimpizmo idėjos sklinda per mūsų šalį“, – geros nuotaikos šventės dalyviams linkėjo Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbanavičius.

Po parodomųjų irklavimo varžybų Talkšos ežere ir masinės visus išjudinusios „Impuls“ mankštos šventės dalyviai rikiavosi prie starto linijų. Ir čia buvo pagerintas rekordas –  5, 10 km ir simbolinę Olimpinę mylią (1988 m) įveikė daugiau nei 2 tūkst. bėgikų.

Šventės dalyviai galėjo susipažinti su 45 sporto šakomis, stebėti parodomąsias varžybas ir patys išbandyti savo jėgas ne tik bėgime, bet ir orientavimosi ar CrossFit varžybose, sudalyvauti šiaurietiškame ėjime,  stebėti krepšinio įgūdžių konkursą ar pasigalinėti virvės traukime. Talkšos ežerą skrodė baidarės, kanojos ir drakonų valtys, norintys gauti adrenalino dozę galėjo pasijusti alpinistais, gerą nuotaiką skleidė Šiaulių dainų ir šokių kolektyvai, judesiui įkvėpė gatvės šokėjai ir didžėjai, o uždarymo koncerte pasirodė dainininkė Monika Linkytė.

Olimpinės dienos metu baigės ir Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, kuriuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis mokinių iš 56 Lietuvos mokyklų. Šauniausi jaunieji sportininkai buvo iškilmingai apdovanoti pagrindinėje šventės scenoje, iškart po keliasdešimties sportinių rungčių nugalėtojų.

Šventę organizavęs LTOK ir kartu su Šiaulių miesto atstovais Olimpinės dienos estafetę perduoda Alytui. Sporto entuziastai jau gali savo kalendoriuose pasižymėti kitos šventės datą, ji vyks 2017 m. gegužės 27 d.