Lietuvos vaikų žolės riedulio lygos 12-mečių mergaičių čempionių titulą iškovojo Širvintų SM komanda, turnyro finale po įtemptos kovos 3:2 palaužusi Šiaulių SM „Klevas“ riedulininkes. Trečioji vieta atiteko Širvintų SM antrąjai komandai, 6:0 įveikusiai SM „Klevas“ antrąją ekipą. Per rungtynes dėl 5 vietos Vilniaus rajono SM merginos nugalėjo Šiaulių „Lidvijuką“ 4:2.


Finalinių varžybų dalyvių treneriai.

Geriausiomis finalinėse varžybose dalyvaujančių komandų žaidėjomis išrinktos Samanta Gudonytė (Širvintų SM), Gabrielė Jakunčikovaitė („Klevas“), Vanesa Mardosaitė (Širvintų SM-2), Onega Bražaitė („Klevas-2“), Božena German (Vilniaus raj. SM) ir Deimantė Skačkauskaitė („Lidvijukas“).

Prieš lemiamas kovas komandos finalinėse varžybose kovojo grupėse. A grupėje Širvintų SM nepaliko vilčių „Klevui-2“ 8:0 ir „Lidvijukui“ 7:0. Per kitas rungtynes „Klevas-2“ nugalėjo „Lidvijuką“ 2:1.

B grupėje „Klevas“ nugalėjo širvintiškių antrąją komandą 8:0, o Vilniaus raj. SM riedulininkes - 4:0. Širvintų ir Vilniaus raj. merginų dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.

Prieš finalines kovas komandos rungtyniavo Šiaurės ir Pietų zonose, į kurias buvo suskirstytos geografiniu principu.

Šiaurės zonoje šiais metais jėgas išbandė 5 komandos: „Klevo“ pirmoji (trenerė Jūratė Juodytė) ir antroji (Angelė Bučmienė), „Lidvijukas“ (Sigita Vitginienė), Kelmės SM (Reda Zubavičienė) ir „Šiauliukas“ (Ona Kanaporienė). Po 3 ratų „Klevas“ surinko 11 įskaitinių taškų, „Lidvijukas“ - 8, Kelmės SM - 6 (atsisakė dalyvauti finaliniame etape), „Klevas-2“ - 5, „Šiauliukas“ - 1. Geriausiomis komandų žaidėjomis pirmajame etape buvo išrinktos Kamilė Barzinskaitė („Klevas“), Justina Vasiliauskaitė („Lidvijukas), Evelina Karlikauskytė (Kelmės SM), Ruginė Daukantaitė („Klevas-2“) ir Gabrielė Ceinorytė („Šiauliukas“).

Pietų zonoje dėl kelialapių į finalo etapą kovojo trys Širvintų SM ekipos (trenerės - Rasa Buzienė ir Aušra Janutaitė), Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ (Vilija Taralienė) ir Vilniaus raj. SM (Vytautas Vilipas). Per 3 ratus Širvintų SM pirmoji ekipa pelnė 10 taškų, antroji - 8, Vilniaus raj. SM - 5, Širvintų SM-3 - 4, o „Žuvėdra-Tauras“ - 3. Geriausiomis komandų žaidėjomis buvo išrinktos Kamilė Liekytė ir Martyna Ragauskaitė (Širvintų SM), Vanesa Mardosaitė ir Gabrielė Urbonaitė(Širvintų SM-2), Adriana Azgoravaitė ir Gintarė Misiūnaitė (Vilniaus raj. SM), Gabija Stakauskaitė ir Goda Smailytė (Širvintų SM-3), Greta Butkevičiūtė ir Anastasia Radzevičiūtė („Žuvėdra-Tauras“).

Visos finalinių varžybų dalyvės buvo apdovanotos taurėmis, medaliais ir net piniginiais prizais, o geriausioms žaidėjoms įteikti asmeniniai prizai.

„Visada galvojome, kad trūksta varžybų mūsų jauniausiems riedulininkams. Šitoje amžiaus grupėje anksčiau būdavo tik dvejos varžybos per metus - vienos dienos uždarų patalpų ir lauko Lietuvos čempionatai. Sukurtoje vaikų lygoje jauniausieji sužaidžia 8 varžybas per metus, - pasakojo Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas. - Lyga išsiskiria tuo, kad kiekviena komanda turi atsivežti po savo jaunąjį teisėją, šiemet net 3 mūsų jaunieji arbitrai (Karolis Asanavičius, Kamilė Mockaitytė ir Vytas Guziejus) buvo išsiųsti tobulintis „EHF 4 Umpires“ programoje. Vaikų lygos organizacinius reikalus taip par sprendžia jaunieji komisarai, jau dirbę įvairiuose tarptautiniuose turnyruose.“

LVŽRL komandos pirmajame etape pelno reitingo taškus, todėl nieko nepraranda, jei į vieną etapą negali atvykti. Taip pat yra galimybė į kovą bet kuriuo metu įsijungti naujoms komandoms.

„Turime daug žaidėjų, kurie lygoje žaidžia jau trejus metus, jie pradėjo rungtyniauti labai anksti. Įdomu, kad šiais metais sulaukėme vieno vokiečio laiško, kuris išgirdęs apie vaikų lygą paprašė suteikti galimybę žaisti Kaune riedulį savo sūnui, kuriam yra vos 4,5 metų. Dar vieno vokiečio iniciatyva Rudaminoje pirmą kartą buvo suburta mergaičių žolės riedulio komanda. Mergaitėms akivaizdžiai žaidimas labai patiko, jos dega noru žaisti, tad nuo šiol Rudaminos tikrai negalima vadinti tik vyrų žolės riedulio tašku“, - džiaugėsi L. Čaikauskas.