Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ žolės riedulio moterų komanda toliau dominuoja Lietuvoje. 2014-2015 metų šalies čempionato finalo serijoje šiaulietės 2-0 įveikė Vilniaus „HFTC-Taurą“ ir jau 16-ąjį kartą iš eilės pasipuošė aukso medaliais. Lietuvos čempionate šiai komandai niekas neprilygsta nuo 2000-ųjų.

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ neturi lygių nuo 2000-ųjų (A. Pliadžio nuotr.).

Per antrąsias šių metų finalo serijos rungtynes šiaulietės nugalėjo principines varžoves iš sostinės 4:2 (2:1). „HFTC-Taurui“ jau 7 min. po mažojo kampinio įvartį pelnė Kristina Poškutė, bet jau 12 min. Samanta Jakovlevaitė rezultatą išlygino, o 27 min. Erlanda Nomeikaitė galingu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Vis dėlto po pertraukos vilnietėms pavyko atkurti pusiasvyrą. Po gražios individualios atakos gana tolimu smūgiu 44 min. rezultatą išlygino Aurelija Griškutė.

Kai tribūnose susirinkę žiūrovai jau pradėjo kalbėti apie galimą baudinių seriją, „Gintra-Strektė-Universitetas“ tvirtai perėmė iniciatyvą, surengė tikrą vilniečių vartų šturmą ir vis dėlto įrodė savo pranašumą. 55 min. S. Jakovlevaitė vėl išvedė savo komandą į priekį, o 57 min. Jūratė Juodytė iš vis mažiau jėgų turinčių vyresnių varžovių atėmė paskutines viltis išsigelbėti.

Pirmąsias rungtynes Šiauliuose penktadienį „Gintra-Strektė-Universitetas“ laimėjo panašiu rezultatu - 4:1.

Rungtynių statistika

Vilniaus „HFTC-Tauras“ - Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ 2:4 (1:2)
Įvarčiai: 1:0 K. Poškutė (7 iš mk), 1:1 S. Jakovlevaitė (12), 1:2 E. Nomeikaitė (27), 2:2 A. Griškutė (44), 2:3 S. Jakovlevaitė (55), 2:4 J. Juodytė (57).
Teisėjai: J. Suchockis, V. Guziejus.

Po rungtynių komandoms buvo įteiktos čempionių bei vicečempionių taurės, taip pat įteikti asmeniniai apdovanojimai. Geriausios čempionato žaidėjos prizas atiteko „Gintros-Strektės-Universiteto“ kapitonei Ramūnei Petrauskaitei, o geriausios vartininkės - „HFTC-Tauro“ žaidėjai Rasai Čepienei.

Rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršūnėje - taip pat dvi „Gintros-Strektės-Universiteto“ žaidėjos. Geriausiai snaiperei skirtas prizas atiteko E. Nomeikaitei, per sezoną pasižymėjusiai 25 kartus. 23 kartus kamuoliuką į vartus siuntė jos komandos draugė S. Jakovlevaitė, o trečiąją vietą užėmė „HFTC-Tauro“ puolimo lyderė K. Poškutė (17).

Sekmadienį gali baigtis ir 2014-2015 metų Lietuvos vyrų čempionatas. 19 val. Vilnuje antrąsias didžiojo finalo serijos rungtynes žais Vilniaus „Ardas-Rudamina“ ir Širvintų „Inta-Baltic-Champignons“. Pirmąsias rungtynes rezultatu 5:1 laimėjo „Ardas-Rudamina“.