Lietuvos moterų rinktinė, besirengianti kitą savaitgalį Šiauliuose vyksiančiam Europos II diviziono uždarų patalpų čempionatui, Vilniuje 4 kartus išbandė jėgas su Gardino „Ritm-Azot“ (Baltarusija) komanda.

Į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą Vilniuje susirinko tik 15 iš 17-os kandidačių, nes Simona Grubliauskaitė negali treniruotis dėl patirtos traumos, o Aistė Garbatavičiūtė susirgo. Jau aišku, kad abi šios žaidėjos negalės padėti komandai Europos čempionate.

Be to, raumenį pasitempusi yra ir Raminta Žukaitė, ji su Gardino komanda žaidė tik šeštadienį.

Lietuvos rinktinės treneriai planavo kontrolinėms rungtynėms padalinti žaidėjas į 2 komandas, tačiau tokių planų atsisakė. Buvo nuspręstą geriau dažniau keisti žaidėjas, o kad jos gautų daugiau praktikos sutarta su viešniomis šeštadienį žaisti po 3 kėlinius. Sekmadienį jau žaisti tradicinės trukmės mačai.

Šeštadienį Lietuvos ir Baltarusijos komandos pasidalino po pergalę. Per pirmąsias rungtynes mūsiškės nugalėjo 4:2 (2 įvarčius pelnė Dovilė Kuklienė, po 1 - Irmantė Paulavičiūtė ir Kristina Poškutė), o per antrąsias viešnios - 9:5 (po 2 įvarčius pelnė Donata Grigienė ir Erlanda Nomeikaitė, 1 - K. Poškutė).

Sekmadienį mūsų ekipa pralaimėjo 3:5 (D. Kuklienė, D. Grigienė, Ugnė Chmeliauskaitė) ir 1:4 (D. Kuklienė).

Po turnyro viešnių komandai buvo įteikta Lietuvos žolės riedulio federacijos rėmėjos UAB „Torus Solutions“ įsteigta taurė, o Ramūnė Paulauskaitė gavo specialų prizą kaip geriausia šios 4 rungtynių serijos gynėja.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Vaidotas Vaičeliūnas teigia, kad kontrolinės rungtynės privertė susimąstyti.

„Reikia pripažinti, kad prieš šias rungtynes buvome geresnės nuotaikos. Aišku, nebuvo tikslo būtinai laimėti, leidome vienodai laiko žaisti visoms kandidatėms. Labiausiai liūdna, kad negalės Europos čempionate žaisti S. Grubliauskaitė. Su ja siejome labai daug vilčių, per ją buvo žaidžiamos visos standartinės padėtys. Bus sunku persiorientuoti, tačiau pasiduoti neketiname, eisime kovoti dėl pergalės per kiekvienas rungtynes“, - sakė treneris.

Pirmadienį Lietuvos rinktinės žaidėjos stengsis atgauti jėgas sporto klube, plaukios baseine, o antradienį vėl treniruosis. Trečiadienį Šiauliuose bus sužaistos paskutinės kontrolinės rungtynės - mūsiškės susitiks su viena Europos čempionato favoričių Ukrainos ekipa.

Beje, ukrainietės į Lietuvą atvyks jau pirmadienį. Trečiadienį laukiama Belgijos ir Škotijos ekipų, o likusios rinktinės susirinks ketvirtadienį.

2014 metų Europos II diviziono uždarų patalpų čempionatas sausio 24-26 dienomis vyks Šiaulių arenoje. Lietuvos rinktinė turnyro B grupėje susitiks su Belgijos, Šveicarijos ir Velso rinktinėmis. A grupėje kovos Rusijos, Slovakijos, Škotijos ir Ukrainos ekipos. Mūsų komandai keliamas tikslas kovoti dėl pirmųjų dviejų vietų ir kelialapio į I divizioną.